Přeskočit navigaci
   NejNákup.cz umožňuje vyhledat a porovnat zboží a eshopy, srovnat ceny, najít levné prodejce či výhodné ceny
Zboží Eshopy Katalog Letenky

Reklama


Otázky a odpovědi: Služby pro internetové obchody

Prodávejte své zboží ještě úspěšněji, využijte NejNákup.cz ...

Přihlásit se do privátní zóny Zaregistrovat se  

Vážení provozovatelé internetových obchodů,
na této stránce jsme pro Vás připravili malého pomocníka, který Vám objasní některé otázky týkající se informačního portálu NejNákup.cz a nabídky jeho služeb pro internetové obchody. V případě, že mezi těmito informacemi nenaleznete tu kterou hledáte, kontaktujte nás a my Vám rádi na Vaše dotazy odpovíme.

Otázky:

Co je NejNákup.cz?

Proč využít služeb NejNákup.cz ?

Chci na NejNákup.cz vložit nabídku zboží mého eShopu, jak to mám provést ?

Co je to automatický import dat ?

Jaké způsoby prezentace a propagace eShopu a zboží mi NejNákup.cz nabízí ?

Odpovědi:

Co je NejNákup.cz?

NejNákup.cz je internetový informační portál - místo, kde jeho návštěvníci mohou vyhledat informace o internetových obchodech, jejich zboží a cenách. Mohou na jednom místě nalézt zboží a internetový obchod - prodejce, které hledají. Dále mohou porovnat internetové obchody mezi sebou, srovnat jejich ceny a obchodní podmínky a tak nalézt eshop, který jim nejvíce vyhovuje.

NejNákup.cz nabízí návštěvníkům informace. NejNákup.cz zboží neprodává, pouze svým návštěvníkům umožňuje vyhledat eshop a zboží a za pomocí odkazů na internetové obchody umožňuje co nejsnažší přechod z informačního portálu NejNákup.cz na stránky Vás - internetových obchodů a jejich zboží, kde je možné dané zboží zakoupit.

Nahoru

Proč využít služeb NejNákup.cz ?

NejNákup.cz nabízí internetovým obchodům vysoce efektivní nástroj pro jejich marketingové a reklamní aktivity. Našimi návštěvníci jsou lidé vyhledávající zboží z důvodu jeho nákupu přes internet. Prezentace Vašeho internetového obchodu a jeho zboží na NejNakup.cz Vám tedy pomůže přesně zasáhnout vysoce atraktivní cílovou skupinu koupěchtivých návštěvníků.

Pro prezentaci Vašeho internetového obchodu jsme pro Vás připravili několik možností zobrazování informací o Vás a Vašem zboží, od základní prezentace zdarma za umístění našeho loga na stránky Vašeho eshopu až po prezentaci zvýrazněnou, kdy díky zvýraznění Vašeho eshopu a zboží zaujmete návštěvníka již při jeho vyhledávání zboží a eshopu, čímž se zvýší účinnost přechodu na stránky Vašeho eshopu.

Dle statistik v lednu 2008 navštívilo NejNákup.cz 39 548 návštěvníků, kterým bylo v tomto období zobrazeno 91 036 stránek.

Nahoru

Chci na NejNákup.cz vložit nabídku zboží mého eShopu, jak to mám provést?

NejNakup.cz zobrazuje informace o internetových obchodech a jejich zboží, které se u nás zaregistrují. Pokud chcete využívat služeb zobrazování zboží vašeho eShopu na portálu NejNákup.cz, je nutné vyplnit registrační formulář a vybrat typ prezentace vašeho eshopu na NejNákup.cz.

Poté Vám na Vaší emailovou adresu zašleme email s informacemi o aktivaci zobrazování Vašeho eshopu, Vaším uživatelským jménem a heslem pro vstup do privátní zóny eProdejce. V případě placeného typu prezentace Vám také zašleme údaje platbě.

V privátní zóně eProdejce můžete vyplnit informace o Vašem internetovém obchodu. Pokud provozujete více internetových obchodů, můžete zde přidat také informace o těchto obchodech.

Velmi důležitým údajem k vyplnění ja položka "Adresa datového souboru se zbožím". Aby bylo možné zboží Vašeho eShopu na NejNákup.cz zobrazovat, je nutné do této položky zadat url adresu datového souboru (XML souboru), ve kterém máte umístěny údaje o zboží Vašeho eShopu. Více o souboru a jeho formátu naleznete níže.

Jak rychle začnou být informace o mém zboží zobrazovány ?

Po registraci a vyplnění požadovaných údajů v privátní zóně eProdejce bude zobrazování nabídky Vašeho eShopu aktivováno nejpozději do týdne (většinou je tato lhůta kratší).

Kolik se platí za zobrazení informací o internetovém obchodu a jeho zboží ?

Nabízíme několik typů prezentace vašeho internetového obchodu a jeho zboží. V nabídce naleznete jak základní typ prezentace, který je zdarma za umístění loga NejNakup.cz na hlavní stránku vašeho eshopu, tak prezentaci PREMIUM, v jejímž rámci je internetový obchod a jeho zboží barevně odlišen - zvýrazněn, čímž návštěvníka portálu NejNakup.cz velmi rychle zaujme.

Podrobné informace o jednotlivých typech prezentace a o cenách naleznete v ceníku služeb.

Provozuji více internetových obchodů. Jak je mohu zaregistrovat ?

Více eShopů k jednomu provozovateli je možné zaregistrovat po přihlášení do privátní zóny eProdejce pomocí funkce "Přidat eShop".

Z důvodu zjednodušení správy informací o vašich eshopech privátní zóně eProdejce není sice možné pro registraci více eShopů jednoho eProdejce využít registrační formulář, avšak využitím privátní zóny eProdejce již nemusíte zadávat informace o vás jako provozovateli internetového obchodu, nýbrž zadáte pouze informace o tomto vašem dalším internetovém obchodu. Vše tedy můžete administrovat na jednom místě.

Pokud byste měli problém s přidáním dalšího Vašeho eShopu, prosím, kontaktujte nás. Rádi Vám pomůžeme.

Nahoru

Co je to automatický import dat ?

Abychom mohli zobrazovat údaje o zboží a produktech Vašeho eShopu, je nutné nejdříve tyto údaje do NejNákup.cz naimportovat. Údaje se importují z datového souboru (XML souboru) umístěného na internetové adrese, kterou jste uvedli spolu s dalšími informacemi o Vašem internetovém obchodu. Tento soubor obsahuje údaje o položkách zboží Vašeho eShopu. Import těchto údajů je prováděn systémem NejNákup.cz automaticky v pravidelných intervalech. NejNákup.cz tak poskytuje svým návštěvníkům stále aktuální informace.

Co je datový soubor (XML soubor) se zbožím ?

Datový soubor se zbožím je soubor přesně definovaného formátu. Soubor obsahuje údaje o zboží Vašeho eShopu a je umístěný na internetové adrese, odkud je možné jej stáhnout a údaje v něm obsažené zpracovat.

Kde je u Vás tento soubor umístěn případně jak jej vytvořit, se dozvíte od Vašeho dodavatele technického řešení software Vašeho eshopu.

Podporované formáty datového souboru:

V současné době portál NejNákup.cz podporuje následující formáty:

  • XML soubor pro vyhledávač seznam.cz (více o tomto formátu naleznete zde)
  • XML soubor pro vyhledávač centrum.cz (více o tomto formátu naleznete zde)
  • XML soubor pro vyhledávače jyxo.cz a atlas.cz (více o tomto formátu naleznete zde)

Datový soubor může být zkomprimovaný pomocí ZIP, GZIP, ARJ.

Nahoru

Příklad XML souboru

Povinné položky
<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>1. řádek souboru, který určuje typ souboru a použité kódování textu v souboru
<SHOP> </SHOP>uvozuje začátek a konec údajů o eShopu a jeho zboží
<SHOPITEM> </SHOPITEM>uvozuje začátek a konec údajů o jedné položce zboží
<PRODUCT>název </PRODUCT>název položky zboží
<DESCRIPTION> popis </DESCRIPTION>popis položky zboží
<URL>http:\\www.eshop.cz\11.html </URL>url adresa zboží ve vašem eShopu
<PRICE_VAT>cena </PRICE_VAT>cena zboží s DPH
Nepovinné (ale také důležité) položky
<IMGURL>http:\\www.eshop.cz\img.jpg </IMGURL>url adresa obrázku zboží
<PRICE>cena</PRICE>cena zboží bez DPH
<EAN>123456</EAN>
<UPC>123456</UPC>
<ISBN>123456</ISBN>
kód zboží dle norem (EAN, UPC, ISBN)
<MANUFACTURER>výrobce </MANUFACTURER>jméno výrobce
<CATEGORYTEXT>kategorie </CATEGORYTEXT>kategorie ve Vašem eShopu, ve které je zboží umístěno

Nahoru

Jaké způsoby prezentace a propagace eShopu a zboží mi NejNákup.cz nabízí ?

Prezentace internetového obchodu a jeho zboží na NejNakup.cz.
Prezentace zahrnuje umístění eshopu do katalogu eshopů, umístění zboží eshopu k vyhledání, možnost zvýraznění logem eshopu, možnost barevného odlišení zboží a eshopu, možnost přednostního zápisu v katalogu eshopů. Více informací naleznete v ceníku služeb.

Reklama a inzerce na portálu NejNákup.cz
Další možností zvýraznění Vašeho eshopu, zboží nebo stránek s obsahem, který by mohl zaujmout naše návštěvníky je umístění reklamního sdělení (banner, reklamní text, inzerát) na stránky NejNakup.cz. Zde naleznete orientační ceník ploch určených k umístění reklamního sdělení. V případě zájmu o umístění reklamního sdělení na NejNákup.cz nás prosím kontaktujte, rádi vyjdeme vstříc vašim požadavkům a představám.

Nahoru